24/7 eTV BreakingNewsShow : Cliog air a ’phutan toirt (clì gu h-ìosal air an sgrìn bhidio)
Airlines Airport Aviation Naidheachdan Eadar-nàiseanta a ’briseadh Naidheachdan Siubhail a ’briseadh Siubhal Gnìomhachais Naidheachdan briseadh Canada Naidheachdan daoine turasachd Còmhradh Turasachd còmhdhail Dìomhaireachd siubhail Naidheachdan Uèir Siubhail Diofar naidheachdan

Air Canada ag ainmeachadh taghadh stiùirichean

Air Canada ag ainmeachadh taghadh stiùirichean
Air Canada ag ainmeachadh taghadh stiùirichean
sgrìobhte le Harry Johnson

Tha na tagraichean air fad air a bhith ag obair mar stiùirichean Air Canada mu thràth agus chaidh gach stiùiriche a thaghadh le mòr-chuid de na bhòtaichean a chaidh an cur le luchd-earrannan a tha an làthair air-loidhne no air an riochdachadh le neach-ionaid aig a ’choinneimh.

Cleachd clò-bhuailte, PDF & post-dealain
  • Chaidh Coinneamh Bhliadhnail Luchd-earrannan Air Canada a chumail air Dimàirt, 29 Ògmhios, 2021.
  • Chaidh a h-uile neach a chaidh ainmeachadh anns a ’chuairt-litir riaghlaidh aige a thaghadh mar stiùirichean Air Canada.
  • Thèid na toraidhean bhòtaidh deireannach air a h-uile cùis air an deach bhòtadh aig a ’choinneimh a chlàradh air SEDAR.

Air Canada ainmeachadh an-diugh gun deach a h-uile neach a chaidh ainmeachadh anns a ’chuairt-litir riaghlaidh riaghlaidh aige leis a’ cheann-latha 6 Cèitean, 2021 a thaghadh mar stiùirichean Air Canada aig a ’Choinneamh Bhliadhnail de Luchd-earrannan a chaidh a chumail Dimàirt, 29 Ògmhios, 2021.

Tha na tagraichean air fad air a bhith mar stiùirichean mu thràth Air Canada agus chaidh gach stiùiriche a thaghadh le mòr-chuid de na bhòtaichean a chaidh an cur le luchd-earrannan a bha an làthair air-loidhne no air an riochdachadh le neach-ionaid aig a ’choinneimh. Tha toraidhean na bhòt air am mìneachadh gu h-ìosal.

neach-ainmichteBhòtaichean Airson% AirsonBhòtaichean air an cumail air ais% Air a chumail air ais
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Mìcheal M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Mìcheal Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Caitlin Nic an Tàilleir138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Mìcheal M. MacUilleim138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Thèid na toraidhean bhòtaidh deireannach air a h-uile cùis air an deach bhòtadh aig a ’choinneimh a chlàradh air SEDAR.

Cleachd clò-bhuailte, PDF & post-dealain

Mun ùghdar

Harry Johnson

Tha Harry Johnson air a bhith na dheasaiche sònrachaidh airson eTurboNews airson faisg air 20 bliadhna. Tha e a ’fuireach ann an Honolulu, Hawaii, agus is ann às an Roinn Eòrpa a tha e bho thùs. Is toil leis a bhith a ’sgrìobhadh agus a’ còmhdach na naidheachdan.